Martin Tužinský

Vyštudoval som elektrotechniku a potom sa venoval vývoju softvéru. Zvykol som na svet nazerať cez prizmu ľudského intelektu a logiky, kde je pre dosiahnutie zmeny nevyhnutná snaha a sila. Počas kraniosakrálnej terapie sa dostávame do bližšieho kontaktu s našim vnútorným životným procesom. V bezpečí spolupráce so skúseným praktikantom môžu ľudia počas terapie zažiť hlboké stíšenie a pocit bezpodmienečného prijatia. Vytvára sa priestor pre poces liečenia. Ten sa riadi vlastnou logikou na základe vlastnej inteligencie. Cestou k zmene je skôr prijatie a opustenie už obmedzujúcich spôsobov. Táto skúsenosť sa ma dotkla až tak, že som sa rozhodol to skúmať.

Kraniosakrálnemu prístupu sa venujem od roku 2009, kedy som začal navštevovať semináre biomechanického prístupu v kraniosakrálnej terapii podľa Johna E. Upledgera vedené Nijeshom U. Hessem

Intenzívnejšie som sa kraniosakrálnej terapii začal venovať od 2012, kedy som vstúpil do trojročného výcviku v biodynamickom prístupe v kraniosakrálnej terapii vedenom lektormi Bhadrenou Tschumi a Kavim Gemin z International Institute for Craniosacral Balancing®

Z ďalšieho vzdelávania vyberám lektorov ako Mike Boxhall, Michael Kern z Craniosacral Therapy Educational Trust, Tanya Desfontaines z Karuna Institute a Michael Shea.

Pri práci ako efektívne rozšírenie využívam techniky pranayamy zo seminárov Yoga Anubhava Mukunda Bholeho, základy somatického prežívania a skúsenosti z výcviku NeuroEnergetic Therapy™ Rogera Gilchrista z Wellness Institute.

Adresy: Mind&Body, Zvolenská 36 a centrum Gardenia, Bárdošova 26, Bratislava